یک تیم فوق العاده

فهرست محتوا

لورم ايپسوم متن ساختگی با توليد سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافيک است.

چگونه یک تیم فروش قدرتمند داشته باشیم؟

عوامل مختلفی درگسترش یک تیم‌فروش عالی دخیل هستند. جالب است بدانید نکاتی که تیم شما همیشه رعایت می‌کند، همان نکاتی است که شما در زمان آموزش به آنها متذکر شده‌اید. اکنون سوال اینجاست که شما باید بر کدام نکات تأکید کنید؟

تیم فروش قدرتمند

ما به سراغ ۹ کارآفرین موفق از انجمن کارآفرینان جوان رفتیم و این پرسش را با آنها مطرح کردیم :

سوال : مهم‌ترین توصیه‌ای که در زمان آموزش تیم‌فروش خود باید برآن تأکید کنیم چیست؟

۱- از هر « نَه » مشتریان درس بگیرید

اندی کاروزا (FenSens): «تیم‌های فروش باید تمرین کنند که از هر” نه” گفتن مشتری‌ها درس بگیرند، زیرا در این صورت متوجه می‌شوند که چگونه می‌توانند آن را تبدیل به “بله” کنند. بیشتر مواقع علت نه گفتن، کالای بی‌کیفیت یا رسیدگی‌نکردن به اعتراض مشتری‌هاست. اما مواقع دیگر شما علت را می‌دانید. شما باید کالا ها را درست و به موقع به مشتری‌ها ارسال کنید.»

تیم فروش قدرتمند

۲- مشکلات و نیازهای مشتریان را برطرف کنید.

کیم کاپ (ZinePak) : «مهم‌ترین نکته‌ای که یک فروشنده باید بداند این است که او باید با فروش کالا نیازهای مشتریان را رفع کند، نه اینکه کالایی را به آنها تحمیل کند. کلیدجلب اعتماد مشتری‌ها و افزایش فروش این است که به آنها برای حل مشکلات‌شان کمک کنید. راهنمایی درست مشتریان همیشه نتیجه خوبی داشته است.»

تیم فروش قدرتمند

۳- کاری کنید که بعد از فروش هم درذهن مشتریان بمانید.

فایراس‌کیتان (Amerisleep) : «بعضی از فروشندگان مهارت زیادی در متقاعد کردن مشتری برای خرج کردن پول‌هایشان دارند. اگرچه اکثر این فروشندگان فقط به راضی‌کردن مشتری برای خرید تمایل دارند و به برقراری رابطه طولانی‌مدت و به دست آوردن مشتری‌های ثابت فکر نمی‌کنند. برای پرورش یک تیم‌فروش موفق باید به آنها آموزش دهید که چگونه مشتریان ثابت و وفادار بدست بیاورند.»

تیم فروش قدرتمند

۴- با مشتریان دوست باشید

تونی اسکربا (Yeti) : « در صنایع خدماتی مانند کسب‌وکار من ، همه چیز به برقراری خوب با مشتریان بستگی دارد. شما باید آنها را هیجان زده کنید و دوستشان باشید. این چیزی است که همیشه به تیمم تأکید می‌کنم.»

تیم فروش قدرتمند

۵- به محصولات‌تان اطمینان داشته باشید

جایناکوک (EVENTup) : « برای‌تبدیل شدن به یک فروشنده ماهر، شما باید عمیقاً باور داشته باشید که محصولات‌تان به نحوی به مشتریان کمک می‌کند. اطمینان داشتن به محصولات به فروش بهتر آنها کمک می‌کند چون زمانی‌که شما اطمینان نداشته باشید، این حس را در تماس‌های تلفنی و ایمیل‌ها به مشتریان منتقل می‌کنید. تنها راهی که مشتریان را به خرید محصول شما ترغیب می‌کند این است که باور کنند به آنها کمک می‌کنید.»

تیم فروش قدرتمند

۶- از نه شنیدن نهراسید

دیوید سیکارلی (Voices.com) : « موفقیت در فروش نتیجه نترسیدن از نه شنیدن است. شما باید بدانید که ممکن است قبل از شنیدن یک بله، صد «نه» بشنوید. سعی کنید از تمام این تجربه‌ها درس بگیرید.»

تیم فروش قدرتمند

۷- تیم فروش باید متحد باشد

سیمون برگ (Ceros) : « خودخواهی و منزوی بودن در تیم فروش یک روش قدیمی و بی‌نتیجه است. متحدبودن تیم شما باعث به وجود آمدن محیط شادتر و نتیجه‌های بهتر می‌شود.»

تیم فروش قدرتمند
۸- خودتان را به جای مشتری‌ها قرار دهید

دیزی جینگ (Banish) : « همیشه تلاش کنید که نیازهای مشتریان را درک کنید. در این صورت می‌توانید کالایی را که نیاز دارند به آنها معرفی کنید. بنابراین خودتان را به جای مشتری قرار دهید و از خودتان بپرسید که دوست دارم چه بشنوم؟ دوست دارم چگونه با من برخورد کنند؟»

تیم فروش قدرتمند

۹- به مشتری‌ها گوش کنید

نیکلاس ندجریان (شرکت صنعتی Motor power) : « زمانی که مشتری به شما مراجعه می‌کند، اولویت اول شما قبل از فروش باید گوش‌کردن به خواسته‌هایش باشد. آنها نمی‌خواهند چیزی به زور به آنها فروخته شود بلکه تمایل دارند در موردخودشان و نیازهایشان با شما صحبت کنند. پس با آنها صحبت کنید و از طریق حرف‌هایشان مشکلات و نیازهایشان را درک کنید. در این صورت شما به جای یک کالا در واقع یک راه‌حل به آنها فروخته‌اید.»